O klubie

Witamy w Klubie Mleczaka

Nasza inicjatywa powstała z myślą o najmłodszych – dzieciach w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. W tym wieku bardzo istotne jest wytworzenie trwałego nawyku higieny jamy ustnej, poprzez regularne szczotkowanie zębów a także spożywanie odpowiednich pokarmów. Już nawet 3 latek wie, że jego ząbki są mu bardzo potrzebne i należy o nie dbać, by rosły zdrowe i nigdy nie chorowały. W Polsce jednak mimo podejmowanych działań, od 41% do blisko 90% dzieci (w zależności od grupy wiekowej) ma próchnicę. Wyniki są przerażające, a problem pogłębia fakt, iż pierwsza wizyta u stomatologa odbywa się w chwili, gdy dziecko ma już próchnicę, często zaawansowaną. Pragniemy swoimi działaniami docierać do jak największej liczby dzieci, by wytwarzać i utrwalać u nich nawyk higieny jamy ustnej. To najlepsza inwestycja w młodego człowieka, gwarantująca zdrowie w życiu dorosłym.

Do tej pory, w ramach wszystkich działań edukacyjnych z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz higieny jamy ustnej, osiągnęliśmy znaczące wyniki:

• blisko 8 000 przedszkoli objętych programem
  • ponad 1 500 000 przedszkolaków realizujących działania profilaktyczne i edukacyjne
  • 30 000 nauczycieli realizujących program
  • aktywny udział w konkursach edukacyjnych ponad 3 500 przedszkoli
  • rodzice i opiekunowie przedszkolaków bezpośrednio zaangażowani w działania edukacyjne
  • bezpłatne materiały edukacyjne dla wszystkich przedszkoli objętych programem
  • wsparcie medialne prowadzonych działań
  • poparcie patronów honorowych

Twórca Klubu Mleczaka

Twórcą Klubu Mleczaka jest Adliner Sp. z o.o., realizująca programy edukacyjne od 20 lat. Programy Adliner tworzone są z pasją, sercem i z potrzebą dotarcia do dzieci i młodzieży z tematami często trudnymi, w formie lekkiej, łatwo przyswajalnej a co najważniejsze lubianej. Nasze programy zrealizowało już kilka milionów dzieci i tysiące placówek oświatowych.

Programy Adliner realizowane są pod marką programyedukacyjne.pl

www.programyedukacyjne.pl
www.adliner.pl